طی ۱۰ ماهه سال جاری محقق شد

رشد تولید 7 محصول از 11 محصول منتخب معدنی

رشد تولید 7 محصول از 11 محصول منتخب معدنی یاری کالا: طبق آخرین آمار ارائه شده از طرف وزارت صمت، از شروع سال جاری تا اختتام دی ماه، از بین 11 محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده است که طی آن شمش آلومینیوم خالص با رشد 51.2 درصدی، همچون روال چند ماهه اخیر، بیشترین میزان افزایش تولید را به خود مختص کرده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بر این اساس از ۱۱ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی ۱۰ ماه نخست امسال، تولید شمش آلومینیوم خالص با بیشترین میزان رشد و بعد از آن به ترتیب کاتد مس، سیمان، محصولات فولادی، فولاد خام، شیشه جام و کنسانتره زغالسنگ میزان تولیدشان نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشته است. این در حالیست که آلومینا، چینی بهداشتی، ظروف شیشه ای و ظروف چینی کاهش تولید را طی این مدت نسبت به ۱۰ ماهه نخست سال قبل تجربه کرده اند.
طبق آمار، همانطور که اشاره شد شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور بیشترین درصد رشد را به خود مختص کرده است. در ۱۰ ماهه سال جاری این محصول معدنی به میزان ۳۴۷ هزار و ۶۰۰ تن تولید شده است که نسبت به ۲۲۹ هزار و ۹۰۰ تن تولید شده در زمان مشابه سال گذشته، رشد ۵۱.۲ درصدی داشته است.
پس از آن کاتد مس با ۱۵.۱ درصد افزایش تولید نسبت به ۱۰ ماه ابتدایی سال قبل و سیمان با افزایش ۱۲.۷ درصدی قرار گرفته اند. طی ۱۰ ماه نخست سال قبل ۲۰۸ هزار و ۴۰۰ تن کاتد مس و ۵۱ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۰۰ تن سیمان تولید شده بود. میزان تولید این دو محصول منتخب معدنی در زمان مشابه سال جاری به ترتیب به ۲۳۹ هزار و ۷۰۰ تن و ۵۷ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.
محصولات فولادی و فولاد خام نیز هر یک به ترتیب ۷.۳ درصد و ۶.۹ درصد رشد تولید را در مجموع ۱۰ ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سال جاری ۲۰ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۶۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۳ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۰۰ تن فولاد خام تولید شده است؛ این در حالیست که از شروع سال ۹۸ تا اختتام دی ماه آن، ۱۹ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۲۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۲ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۰۰ تن فولاد خام به تولید رسیده بود.
همچنین شیشه جام با ۰.۷ درصد رشد و کنسانتره زغالسنگ با ۰.۵ درصد رشد تولید در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل روبرو شده اند. از شروع سال جاری تا اختتام دی ماه، ۹۶۱ هزار و ۶۰۰ تن شیشه جام و یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۹۰۰ تن کنسانتره زغالسنگ تولید شده است؛ در زمان مشابه سال قبل میزان تولید به ترتیب ۹۵۴ هزار و ۵۰۰ تن برای شیشه جام و یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۰۰ تن برای کنسانتره زغالسنگ ثبت شده است.
در مقابل اما در مدت مورد بررسی این گزارش برای امسال، ظروف شیشه ای یک درصد درصد، آلومینا ۰.۷ درصد، چینی بهداشتی ۰.۸ درصد و ظروف چینی ۱۰.۶ درصد کاهش تولید را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، تولید ظروف چینی بیشترین آمار کاهش تولید را به خود مختص کرده است. از شروع سال جاری تا اختتام دی ماه ۴۴ هزار و ۳۰۰ تن ظروف چینی تولید شده است که نسبت به ۴۹ هزار و ۵۰۰ تن تولید شده در ۱۰ ماه نخست سال گذشته، ۱۰.۶ درصد کاهش تولید داشته است.
پس از آن چینی بهداشتی و آلومینا نیز در مدت مذکور سال جاری به ترتیب ۹۷ هزار و ۱۰۰ تن و ۱۹۲ هزار تن تولید شده اند که نسبت به ۹۷ هزار و ۹۰۰ تن و ۱۹۳ هزار و ۳۰۰ تن تولید شده در ۱۰ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ با افت تولید مواجه گشته اند.
همچنین ظروف شیشه ای نیز با افت یک درصدی از ۵۹۸ هزار و ۹۰۰ تن تولید شده در مجموع ۱۰ ماهه سال قبل به ۵۹۳ هزار و ۶۰۰ تن در مدت مذکور سال جاری رسیده است.
منبع:

1399/11/24
18:44:20
0.0 / 5
1038
تگهای خبر: بهداشت , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان