امیرآبادی نماینده مردم قم:

بازارچه های صنایع دستی قم راه اندازی شود

بازارچه های صنایع دستی قم راه اندازی شود به گزارش یاری کالا قم نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میراث فرهنگی قم از میراث ثبتی خود در مقابل دست اندازی ها دفاع کند.


احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه کارگروه تخصصی گردشگری مجمع نمایندگان استان قم که با حضور کارگروه و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم برگزار شد در مبحث تپه قلی درویش خاطرنشان کرد:
نباید اختلاف بین میراث فرهنگی و اوقاف باعث لطمه به این اثر فاخر و پرارزش شهر قم شود
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه میراث فرهنگی و توسعه یافتگی لازم و ملزوم هم هستند اضافه کرد: هم اکنون برخی قوانین سختگیرانه مانع توسعه شده است.
امیرآبادی خاطرنشان کرد: یک اثر ثبتی میراث فرهنگی باید حفظ شود اما در کنارش لازم است که توسعه هم اتفاق بیفتد.
وی در این مورد به پارکینگ شرقی حرم اشاره نمود و اظهار داشت: الان سرمایه گذاری وجود دارد و حاضر است یک واحد اقامتی، یک بازارچه کشوری و یک پارکینگ بسازد و تحویل دهد اما متاسفانه برخی از افراد با این بهانه که سلسله مراتب تشرف از بین می رود مانع از ورود سرمایه گذار می شوند.

امیرآبادی مقدار بافت تاریخی بیان شده را لازم بررسی دانست و بیان کرد اینکه مساحت زیادی از شهر به نام بافت تاریخی بلوکه شده درست نیست و باید بررسی شود لازم باشد در این حوزه با وزیر میراث فرهنگی بار دیگر این مورد را مطرح و از ایشان مطالبه خواهم کرد.
عضو هیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در زمینه صنایع دستی اظهار داشت: ما در سطح شهر قم به ایجاد سه و چهار بازارچه صنایع دستی نیاز داریم که تاکید نمودند کارگروه گردشگری با شهرداری و شورای شهر جلساتی را برگزار کند تا مبحث جانمایی بازارچه صنایع دستی بررسی شود.
امیرآبادی به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم تصریح کرد: در مورد معرفی اراضی برای ایجاد بازارچه تلاش کند اراضی دولتی باشد تا دردسر کمتری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه تجربه شخصی ثابت کرده است که پیگیری مداوم جواب می دهد بیان نمود: در این حوزه بهتر است از جانب دفتر مجمع نمایندگان مستمرا برای ایجاد بازارچه صنایع دستی تلاش کند تا محقق شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مورد واگذاری اراضی برای ساخت تاسیسات گردشگری و حفظ جاذبه های طبیعی گردشگری اظهار نمود: باید کارگروه با منابع طبیعی و محیط زیست جلسه ای برگزار کند تا مشکلات احصاء و برطرف شود.
منبع:

1399/11/12
13:48:14
0.0 / 5
1196
تگهای خبر: ارز , بازار , دام , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان