خداحافظی هوندا با روسیه

خداحافظی هوندا با روسیه به گزارش یاری کالا خودروسازی هوندا با صدور اطلاعیه ای از تصمیمش برای خروج از بازار روسیه اطلاع داد.


به گزارش یاری کالا به نقل از راشاتودی، خودروسازی ژاپنی هوندا با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود در جهت عمل به استراتژی جدید این شرکت در کاهش هزینه ها و بازسازی ساختاری از آغاز سال ۲۰۲۲ از بازار خودروی روسیه خارج خواهد شد و فعالیت آن در این کشور تنها محدود به موتورسیکلت و تجهیزات موتوری خواهد شد. مقرر است ارائه خدمات بعد از فروش به مشتریان روس این شرکت که تا سال ۲۰۲۱ خودرو های هوندا می خرند ادامه یابد.
با وجود افزایش نسبی فروش بعضی از برندهای خارجی در بازار خودرو روسیه بعد از فروکش کردن موج نخست کرونا، هوندا با اقبال زیادی مواجه نشده و فروش آن در روسیه در ماه نوامبر سال جاری نسبت به نوامبر سال قبل بیشتر از ۵۰ درصد کاهش یافته است. این خودروساز ژاپنی ماه قبل تنها توانسته بود ۷۹ خودرو در بازار روسیه بفروشد. در مجموع ۱۱ ماه نخست سال جاری هوندا در روسیه ۱۳۸۳ خودرو فروخته که نسبت به سال قب ۱۵ درصد کاهش یافته است.
حتی پیش از کرونا هم محبوبیت هوندا در روسیه کاهش یافته بود تا جایی که در سال ۲۰۱۹ میزان فروش آن با ۶۴ درصد کاهش به ۱۸۳۶ دستگاه خودرو رسیده بود که ۶۴ درصد کمتر از فروش آن در سال ۲۰۱۸ بود. این رقم همینطور در مقایسه با ۱.۷ میلیون خودرو فروخته شده در روسیه در سال ۲۰۱۹ بسیار ناچیز بوده است.
روسیه تا آخر نیمه نخست سال جاری دومین بازار بزرگ خودرو در اروپا بود. آلمان بزرگ ترین بازار خودرو در اروپا به حساب می آید و تنها در فصل تابستان آلمانی ۲۵۱ هزار خودرو خریدند. بعد از آلمان و روسیه، فرانسه با فروش ۱۰۳ هزار خودرو در تابستان و ایتالیا با فروش ۸۹ هزار خودرو در این زمان، سومین و چهارمین بازارهای بزرگ مصرفی خودرو در قاره سبز محسوب می شوند. انگلیس که تا سال قبل دومین بازار بزرگ خودرو در اروپا بود سال جاری به رتبه پنجم رفته است.
منبع:

1399/10/12
13:25:14
0.0 / 5
938
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان