طی ۸ ماهه سال جاری صورت گرفت

رشد ۲۳ درصدی تولید تایرهای ایرانی به لحاظ تعداد و ۲۲ درصدی از نظر وزنی

رشد ۲۳ درصدی تولید تایرهای ایرانی به لحاظ تعداد و ۲۲ درصدی از نظر وزنی به گزارش یاری کالا طبق آمار عرضه شده توسط تولیدکنندگان بزرگ کشور، از آغاز سالجاری تا آخر آبان ماه، بیشتر از ۱۶ میلیون حلقه تایر خودرو به وزن ۱۷۵ هزار و ۶۵۰ تن ساخته شده است که در مقایسه با هشت ماه ابتدایی سال قبل به لحاظ تعدادی ۲۳ درصد و به لحاظ وزنی ۲۲ درصد رشد داشته است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، طبق آمار، طی هشت ماهه سالجاری ۱۶ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۸۱۰ حلقه تایر در کشور ساخته شده است که از نظر تعداد حلقه رشد ۲۳ درصدی را در مقایسه با هشت ماهه نخست سال قبل نشان داده است این تعداد لاستیک، ۱۷۵ هزار و ۶۵۰ تن را شامل شده که به لحاظ وزنی ۲۲ درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است.
تا آخر آبان ماه سا جاری، ۱۰۴ هزار و ۲۵ تن تایر خودروی سواری، ۱۶ هزار و ۱۳۵ تن تایر وانتی و ۳۶ هزار و ۳۰۵ تن تایر باری و اتوبوسی در کشور ساخته شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب ۲۷ درصد برای تایر سواری، ۱۲ درصد برای تایر وانت ها و ۱۴ درصد برای تایر باری و اتوبوسی، رشد تولید دیده می شود.

در هشت ماهه سال ۱۳۹۹، تایر کشاورزی سبک که بیشترین میزان رشد را به خود مختص کرده است، ۳۰۵۲ تن ساخته شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷۲ درصدی داشته است. همینطور تایر کشاورزی سنگین ساخته شده با رقم ۱۱ هزار و ۹۸۳ تن، مشمول رشد ۱۹ درصدی نسبت به هشت ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ شده است.
در مدت مذکور، تایر خودرو های راه سازی و صنعتی هم با رشد ۱۷ درصدی به چهار هزار و ۱۵۱ تن رسیده است.
علاوه براین از آغاز سالجاری تا آخر آبان ماه، ۱۲ هزار و ۳۴۶ تن تایر دوچرخه و موتور در کشور ساخته شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۳۵ درصدی این دست از تایرها دارد.
همینطور ۷۰۴۲ تن انواع تیوپ تا آخر هشتمین ماه سال ۱۳۹۹ ساخته شده است که رشد ۳۸ درصدی در مقایسه با هشت ماهه سال ۱۳۹۸ را نشان داده است.
منبع:

1399/09/22
12:47:59
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان