لایحه بودجه ۱۴۰۰،

درآمد بیش از 2400 میلیاردی دولت از نقل وانتقالات خودرو

درآمد بیش از 2400 میلیاردی دولت از نقل وانتقالات خودرو یاری كالا: طبق لایحه بودجه 1400، دولت درآمد حاصل از شماره گذاری و نقل وانتقالات خودرو را در لایحه بودجه سال 1400، به ترتیب 687 میلیارد و 673 میلیون تومان برای شماره گذاری خودرو و 2433 میلیارد و 268 میلیون تومان برای نقل و انتقال خودرو ها در سال 1400 در نظر گرفته است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، طبق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که امروز (چهارشنبه، دوازدهم آذرماه) حسینعلی امیری، معاونت پارلمانی رئیس جمهوری، در غیاب رئیس جمهوری آنرا به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد، دولت در آمد ناشی از شماره گذاری خودرو ۶۸۷ میلیارد و ۶۷۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در آمد حاصله از نقل وانتقال خودرو ها را ۲۴۳۳ میلیارد و ۲۶۸ میلیون تومان اعلام نموده است.
براین اساس باتوجه به این که در بودجه سال ۱۳۹۹، درآمد حاصل از شماره گذاری بر خودرو ها را ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد کرده بود، پس بودجه متعلق به این حوزه کاهش ۱.۷ درصدی داشته است. همین طور باتوجه به بودجه هزار و ۳۲۳ میلیارد و ۶۳۶ میلیون تومانی در نظر گرفته شده در بودجه سال ۱۳۹۹ برای نقل و انتقالات خودرو، کاهش ۴۵ درصدی در این عرصه دیده می شود.
در لایحه بودجه ۱۴۰۰، مالیات بر انواع خودرو های سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی گران قیمت، ۹۰۹ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
حقوق ورودی خودرو نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۰، ۲۰۴۰ میلیارد تومان اعلام شده است.
علاوه براین در حوزه واردات خودرو، بر طبق لایحه بودجه ۱۴۰۰ ارائه شده، درآمد ستاندن عوارض شماره گذاری بر خودرو های وارداتی که برای نخستین بار شماره گذاری می شوند، متناسب با میزان آلودگی و ارزش گمرکی آنها، ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین درآمد حاصل از افزایش عوارض واردات خودرو های سواری به میزان ۵ درصد قیمت روی کشتی نیز ۱۰ میلیارد تومان در لایحه مذکور در نظر گرفته شده است.
لازم به ذکر است که در بودجه، ۱۴۰۰ خرید خودرو به جز در موارد خاص برای دستگاه های دولتی ممنوع شده است.
همچنین درآمد حاصل از واگذاری و تعویض پلاک خودرو و موتورسیکلت نیز ۷۵۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.
درآمد حاصل از ستاندن عوارض از تولید و واردات وسائط نقلیه، یک میلیارد تومان و درآمد حاصل از هوشمندسازی کارت مشخصات وسائط نقلیه نیز ۳۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
منبع:

1399/09/12
23:11:41
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: ارز , تولید , حقوق , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان