آغاز توزیع گوجه فرنگی جنوب در میادین

آغاز توزیع گوجه فرنگی جنوب در میادین به گزارش یاری كالا معاون بازرگانی سازمان مركزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: از جنوب كشور گوجه فرنگی های درجه یك خریداری كردیم و مقرر است این گوجه فرنگی ها در میادین میوه و تره بار توزیع و با قیمت هركیلو 11 هزارتومان به دست مصرف كننده برسد.مرتضی معتمد در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه به دنبال دستور وزیر جهادکشاورزی مبنی براینکه سازمان تعاون روستایی به بازار گوجه فرنگی ورود و با تامین و عرضه گوجه در بازار قیمت آنرا به نفع مصرف کنندگان تعدیل کند، اظهار نمود: در امتداد این دستور و به سبب اینکه استان بوشهر در این فصل تنها تامین کننده گوجه فرنگی کشور است، مقداری گوجه فرنگی درجه یک از آنجا خریداری کردیم و در حال توزیع آن در میادین میوه و تره بار هستیم.

وی با اشاره به اینکه قیمت گوجه فرنگی سر زمین بسته به کیفیت آن بین ۹۵۰۰ تا ۱۰ هزارو۵۰۰تومان است، اظهار داشت: مقرر است این گوجه فرنگی ها خریداری شده در میادین میوه وتره بار تهران با قیمت هر کیلو ۱۱ هزارتومان به مصرف کنندگان ارائه شود. هم اکنون در چندین میدان میوه و تره بار تهران توزیع شده و شنبه نیز در ۸ میدان میوه و تره بار دیگر شهر توزیع خواهد شد و هیچ محدودیتی در توزیع وجود ندارد.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: بیشتر کشورهای جهان مانند ایران چهارفصل نیستند بدین سبب حداکثر ۱۰۰ روز در سال گوجه فرنگی بوته رس یا تولید فضای باز دارند ولی در کشور ما ۱۱ ماه گوجه فرنگی تازه وجود دارد و فقط آبان ماه آن هم به سبب تغییر فصل گوجه فرنگی تازه کم می شود و قیمت آن هم افزایش می یابد.

وی اشاره کرد: از شروع آذرماه گوجه فرنگی های برخی دیگر از شهرستان های استان بوشهر برداشت و گوجه ارزان وارد بازار می شود. همین طور از شروع بهمن ماه گوجه فرنگی هرمزگان و از شروع فروردین نیز گوجه منطقه جیرفت وارد بازار خواهد شد و هیچ جای نگرانی و کمبودی نیست.
منبع:

1399/08/23
18:53:16
5.0 / 5
805
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان