خط و نشان زالی برای مدیران غایب در جلسات رفع موانع تولید:

به بازرسی معرفی خواهیم كرد

به بازرسی معرفی خواهیم كرد كرمان دبیر كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید كشور با گلایه از عدم حضور بعضی از مدیران در جلسه كارگروه رفع موانع تولید استان كرمان خاطرنشان كرد: مصوباتی لازم الاجراست كه اعضای كارگروه در جلسه حضور داشته باشند و در غیر این صورت تخلف است و جلسه آینده بررسی خواهم كرد و در صورتیكه مدیران حضور نداشته باشند، به سازمان بازرسی اعلام می نماییم.


"میثم زالی" بامداد امروز سوم مهرماه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان اظهار نمود: به دنبال آن هستیم که بتوانیم اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را به استانها واگذار نماییم تا در موضوعات خاص و باتوجه به شرایط کنونی بتوانند تصمیم گیری کنند.
وی با اشاره به اینکه مصوبات ستاد قانونی می باشد و عمل نکردن به آن مصداق جرم و عمل نکردن به اوامر دولتی است، اضافه کرد: مصوبات ستاد و کارگروه استانی همطراز ستاد مرکزی و برای همه دستگاه ها و بانک ها اجرائی است.
زالی با گلایه از عدم حضور بعضی از مدیران در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان اشاره کرد: مصوباتی لازم الاجراست که اعضای کارگروه در جلسه حضور داشته باشند و در غیر این صورت تخلف است و جلسه آینده بررسی خواهم کرد و در صورتیکه مدیران حضور نداشته باشند، به سازمان بازرسی اعلام می نماییم.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اعلان اینکه مدیران چه دغدغه ای به جزء تولید دارند که در جلسه حضور ندارند؟ اظهار نمود: بیشتر موانع سر راه تولید ناشی از ترک فعل است. مجریِ خوبِ قانون در کشور کم داریم اما از طرف دیگر مجری مخلّ الی ماشاءالله.
وی با اعلان اینکه ما فراتر از قانون تصمیم نمی گیریم، اضافه کرد: مصوبات کارگروه رفع موانع تولید برای همه دستگاه ها نافذ و اجرائی است و در صورتیکه کارگروه موارد را منعکس کند، دادستانی باید ورود کند.
زالی با تاکید بر اینکه هیچ کس حق ندارد در روند فعالیت واحد تولیدی اختلال ایجاد کند، اظهار داشت: اگر همه مدیران و بانک ها وظیفه خودرا انجام می دادند، وضع کشور و واحدهای تولیدی این نبود.
وی بیان کرد: استاندار با این همه تراکم کاری در جلسات حضور دارد، اما مدیران ارشد دستگاه های اجرائیِ عضو کارگروه حضور ندارند و و جلسات بدون حضور مدیران رسمیت ندارد.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اعلان اینکه الفبای اقصادی بانک ها برای واحدهای تولیدی رعایت نمی گردد، اظهار داشت: جای سوال است که هیئت مدیره یک بانک می تواند خلاف مقررات تصمیم بگیرد اما استاندار و کارگروه قانونی نمی تواند!!!
وی با اشاره به اینکه بانک حق ندارد مقابل واحد تولیدی که وثیقه کافی دارد، محدودیت ایجاد کند، اضافه کرد: بدهی جرم نیست. ما از بانک ها اجرای قانون را می خواهیم؛ مقام معظم رهبری در همه جلسات از تولید صحبت می کنند اما کو گوش شنوا؟
زالی اشاره کرد: اولویت اصلی کشور تولید است و اگر تولید باشد بانک، مالیات و اشتغال هست. چرا تامین اجتماعی استان کرمان مصوبه دو سال قبل را درباره یک شرکت دانش بنیان اجرا نکرده است؟ دستگاه های اجرائی مصوبات را اگر خارج از اختیارات آنهاست، به دستگاه ملی ارجاع بدهند و دستگاه های ملی اگر مشکلی دیدند، به ما ارجاع بدهند که پیگیری خواهیم کرد
دبیر کارگروه رفع موانع تولید کشور با اشاره به اینکه اصل درگیری ما با بانک هاست، اظهار داشت: بدهی واحدهای تولیدی غیردولتی به بانک ها کمتر از ۱۵ درصد است.1399/07/03
12:23:26
2.5 / 5
1648
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان