نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

بازار طلا در محدوده خنثی گیر افتاد

بازار طلا در محدوده خنثی گیر افتاد به گزارش یاری كالا باآنكه افزایش فشارهای تورمی از قیمت طلا حمایت می كند اما جدید ترین نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد كه اغلب تحلیل گران وال استریت نسبت به روند قیمت طلا در كوتاه مدت همچنان نظر خنثی دارند در حالیكه خوشبینی سرمایه گذاران به بالا رفتن قیمت این فلز پرارزش افزایش قابل توجهی پیدا كرده است.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار نمود: طلا هم اکنون اندکی راکد شده اما باید بزودی اندکی هیجان مشاهده نماییم. کف قیمت طلا از حمایت قوی برخوردار می باشد.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری ۱۵ کارشناس وال استریت شرکت کردند که از میان آنها پنج نفر معادل ۳۶ درصد به افزایش قیمت طلا، سه نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و شش نفر معادل ۴۳ درصد نظری نداشتند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود: تصور می کنم طلا باید در محدوده قیمت اخیرش کار بیشتری انجام دهد و در ادامه اضافه کرد: به نظرم طلا در دوره تحکیم قیمت جدید، پایینترین قیمت را تجربه کرده است.

در میان سرمایه گذاران، خوشبینی به افزایش قیمت طلا به بالاترین حد در یک ماه اخیر رسید. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۱۳۵۹ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۹۲۶ نفر معادل ۶۸ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۰۵ نفر معادل ۱۵ درصد کاهش قیمت طلا رای دادند و ۲۲۸ نفر معادل ۱۷ درصد نظر خنثی داشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته، اغلب کارشناسان وال استریت کاهش قیمت طلا را پیشبینی کرده بودند در حالیکه اغلب سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا ابراز خوشبینی کرده بودند. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۶ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۹۴۷ دلار و ۹۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته ۰.۷ درصد افزایش نشان داد.

بسیاری از تحلیل گران اعلام کردند که دلیل به روند صعودی جدید دلار آمریکا، نسبت به طلا نظر خنثی دارند. شاخص دلار آمریکا هفته را در بالای سطح روانی مهم ۹۳ واحد به پایان برد.

اگرچه اغلب تحلیل گران بازار نسبت به قیمت طلا نظر خنثی دارند اما همچنان خوشبینی قوی در بازار وجود دارد چونکه طلا در بالای مرز ۱۹۰۰ دلار مانده است.

آدریان دی، رئیس و مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار داشت: طلا در مقابل عقب نشینی بسیار انعطاف پذیر بوده و از زمان سقوط قابل ملاحظه ای که در اوایل اوت داشت، در محدوده حمایتی و میانگین قیمت ۵۰ روزه بهبود پیدا کرده است.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز نسبت به دورنمای قیمت طلا در هفته جاری پیشبینی کاهشی داشت و اظهار داشت: تصویر فنی طلا منفی است. وی به دلار آمریکا اشاره نمود که صعود آن امکان دارد طلا را به پایین مرز ۱۹۰۰ دلار برساند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار نمود که باآنکه از نظر فنی طلا سنگین به نظر می آید اما وی به بهبود قیمت این فلز پرارزش در هفته جاری خوش بین است.
1399/06/22
12:37:26
5.0 / 5
1665
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان