از معاون وزیر جهاد كشاورزی اعلام شد:

تكذیب گم شدن 3 میلیون تن نهاده دامی

تكذیب گم شدن 3 میلیون تن نهاده دامی به گزارش یاری كالا معاون وزیر جهاد كشاورزی در امور تولیدات دامی با تاكید بر اینكه ۲ تا ۳ میلیون نهاده گم نشده است و  این مساله را تكذیب می كنم، اظهار داشت: تفاوتی در مقدار وارد شده و توزیع شده نهاده ها وجود دارد ولی این مقدار ۳ میلیون تن نیست.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا مرتضی رضایی در نشستی که امروز به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار گردید با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات برای تولیدکنندگان مرغ لاین آرین اظهار نمود: برای تمام مرغدارانی که اقدام به جوجه ریزی مرغ لاین می کنند تمام نهاده ها را به صورت ۱۰۰ درصد تأمین می نماییم و موافقت نامه ای با بانک کشاورزی منعقد شده است که ۸ ماه به مبلغ ۲۰۰هزارتومان به ازای هر قطعه تسهیلات با سود ۶ درصد در اختیارشان قرار می گیرد. همینطور تضمین خرید و امکان صادرات برای تولیداتشان هم وجود دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: تا سال قبل تمام گله های اجداد به کشور وارداتی بود، با اقدامات انجام شده سال جاری ۵۰ درصد آن در داخل تولید شده و تا آخر سال ۱۴۰۰ در تولید گله های اجداد مرغ گوشتی به خود کفایی در این بخش خواهیم رسید.
وی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود ۲ تا ۳ میلیون تن نهاده های دام و طیور در سیستم توزیع گم شده است و آیا این مورد صحت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: دو تا سه میلیون نهاده گم نشده است و آنرا تکذیب می کنم، تفاوتی در مقدار وارد شده و توزیع شده نهاده ها وجود دارد ولی این مقدار سه میلیون تن نیست.
تولیدکنندگان تخلفات را گزارش دهند
وی افزود: دولت و دستگاه های نظارتی حتی از یک گرم این نهاده هایی که با ارز دولتی وارد شده، نمی گذرد و باید واردکننده و مصرف کنندگان آن مشخص باشد، همینطور نظارت هایی هم در این حوزه صورت می گیرد و از تولیدکنندگان هم درخواست داریم اگر مواردی تخلف در زمینه نهاده ها مشاهده نمودند حتما گزارش دهند.
ادامه دارد...منبع:

1399/06/02
14:36:01
5.0 / 5
1868
تگهای خبر: ارز , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان