در امضای تفاهم نامه میان ایران خودرو و بانك ملت مطرح شد

قطعه سازان برای تعمیق ساخت داخل حمایت می شوند

قطعه سازان برای تعمیق ساخت داخل حمایت می شوند یاری كالا: گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه ای در چارچوب تامین مالی هشت پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا و ارائه تسهیلات به زنجیره تامین این خودروسازی، با بانك ملت امضا كرد تا قطعه سازان در جهت تعمیق ساخت داخل حمایت شوند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، به دنبال مشکلات تامین نقدینگی مورد نیاز قطعه سازان توسط خودروسازان، تفاهم نامه همکاری میان گروه صنعتی ایران خودرو و بانک ملت به امضا رسید. این تفاهم نامه با حضور امیربیات -معاون وزیر صمت ورئیس هیات عامل ایدرو- در حاشیه سی امین جلسه ستاد ساخت داخل ایران خودرو به امضای فرشاد مقیمی (مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو) و محمد بیگدلی (مدیرعامل بانک ملت) رسید.
این تفاهم نامه به ارزش هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال درقالب تسهیلات کوتاه مدت و بلندمدت، با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل، ارتقای فناوری قطعات، جلوگیری از خروج ارز و همین طور ایجاد اشتغال منعقد شده است. بانک ملت با امضای این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به زنجیره تامین قطعه ایران خودرو درجهت پشتیبانی از پروژه های خودکفایی درساخت قطعات اقدام خواهدکرد.
در مراسم امضا این تفاهم نامه، فرشاد مقیمی- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- با اشاره به اینکه این خودروساز توانسته تا اواسط تیرماه امسال، کاهش ارزبری پنچ میلیون یورویی حاصل از پروژه های ساخت داخل را با کمک دانش مهندسان و متخصصان و کارگران ایرانی محقق کند، اظهار نمود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال جاری، با خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشاء خارجی، ۱۵۳ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهدشد. درسال آینده نیز بوسیله خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم و خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان، ۹۳ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق خواهیم کرد.
وی ضمن یادآوری کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میزهای اول تا چهارم خودکفایی، اظهارکرد: میزهای اول تاسوم درسال گذشته و میز چهارم درسال جاری با کمک وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزارشد که درجریان هر چهارمیز تاکنون، در مجموع کاهش ارزبری ۵۲ میلیون یورویی محقق شده است. ضمن اینکه در پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد خارج از میزهای وزارت صمت نیز توانسته ایم، کاهش ارزبری ۲۷ میلیون یورویی را محقق سازیم. پروژه های بهینه سازی طراحی نیز منجر به کاهش ارزبری ۵۸ میلیون یورویی شده است.

افتتاح نمایشگاه مجازی قطعات مورد نیاز صنعت خودرو
همین طور در ادامه این مراسم امیر بیات- معاون وزیرصمت و رئیس هیات عامل ایدرو- ضمن اعلام این خبر که نمایشگاهی مجازی برای قطعات خودرو افتتاح می گردد تا در این نمایشگاه مجازی، قطعات مورد نیاز صنعت خودرو با ذکر مشخصات به نمایش درآیند؛ اظهار داشت: بدین طریق شرکت های دانش بنیان و فناور و قطعه سازان می توانند با هم افزایی لازم، برای تولید این قطعات اقدام نمایند، ضمن اینکه این نمایشگاه گستره ارتباط بین قطعه سازان و سایر شرکت های صنعتی و دانش بنیان را بیش از پیش فراهم خواهم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: امضای این تفاهم نامه بتواند مبنایی برای جهش تولید در حوزه قطعات صنعت خودرو باشد و مدیرعامل بانک ملت نیز در ارتباط با پذیرش تضامین تسهیلات، همراهی بیشتری را با قطعه سازان به عمل آورد.
همین طور در ادامه این مراسم، محمد بیگدلی- مدیرعامل بانک ملت- نیز اشاره کرد: داخلی سازی قطعات بمنظور جلوگیری از خروج ارز ارکشور دراین جنگ اقتصادی کاری جهادی است و در امتداد این کار جهادی این بانک آماده سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای صنعت خودروسازی کشور است.
1399/05/27
22:02:30
5.0 / 5
2304
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان