رییس كنفدراسیون صادرات:

موج دوم لطمه كرونا برای تولیدكننده هاست

موج دوم لطمه كرونا برای تولیدكننده هاست یاری كالا: رئیس كنفدراسیون صادرات ایران معتقد می باشد برخلاف تلقی ابتدایی كه صنوف به سبب شیوع ویروس كرونا لطمه جدی می بینند امروز مشخص شده كه موج دوم لطمه كرونا برای تولیدكنندگان كشور است.


محمد لاهوتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: همانطور كه در ایام ابتدایی بعد از شیوع ویروس كرونا عنوان شد در گام نخست تبعات حاصل از این ویروس اقشار لطمه پذیر و اصناف كشور تحت فشار قرار گرفتند كه دولت كوشش كرد برای بهبود شرایط آنها تسهیلاتی را در نظر بگیرد.
وی با بیان این كه در موج دوم واحدهای تولیدی از كرونا لطمه دیدند، بیان كرد: هنوز سیاست حمایتی مشخصی برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته نشده است. برای مثال بحث دریافت ارزش افزوده از صنوف به تعویق افتاد اما درباره واحدهای تولیدی چنین سیاستی اعلام نشده است.
رئیس كنفدراسیون صادرات ایران افزود: یك واحد تولیدی دهها نفر كارمند و كارگر دارد صرفا برای پرداخت حقوق آنها حق بیمه آنها و مالیات خود به منابع قابل توجهی احتیاج دارد كه باتوجه به شرایط كرونا و متوقف شدن خیلی از فعالیت ها عملا برای كارفرما امكان پذیر نیست.
لاهوتی با اشاره به این كه قبل از حمایت باید خسارت واحدهای تولیدی جبران شود، اظهار داشت: ما نمی گوییم كه دولت باید همه خسارت حاصل از كرونا را پرداخت كند، اما به هر حال برای تولید كننده شرایط دشواری به وجود آمده و مانند تجربه خیلی از دیگر كشورها برای حفظ تولید ابتدا باید خسارت ها جبران شود و سپس به سمت تسهیلات حمایتی حركت نماییم كه البته باتوجه به سود ۱۲ درصدی در نظر گرفته شده این مساله نیز برای تولید دشوار خواهد بود.
رئیس كنفدراسیون صادرات ایران اشاره كرد: تولید در كشور ما از سویی توانسته بازارهای صادراتی را حفظ كند و از این طریق برای كشور ارز بیاورد و از طرفی دیگر به تامین نیازهای داخلی و اشتغالزایی كمك كرده بدین جهت وقتی تولید كننده تقاضای كمك می نماید باید این مساله را در نگاهی كلان و در امتداد اهداف اقتصادی كشور دید.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بعد از شیوع ویروس كرونا در ایران دولت اعلام نموده كه از اقشار لطمه پذیر، صنوف و فعالان اقتصادی كه از این محل لطمه دیده اند حمایت خواهدنمود. محدودیت منابع مالی تحت تاثیر تحریم های آمریكا یكی از اصلی ترین چالش های دولت ایران در این برنامه ریزی است.
منبع:

1399/01/27
23:25:37
5.0 / 5
2832
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان