تعرفه صادرات مرغ كاهش پیدا می كند

تعرفه صادرات مرغ كاهش پیدا می كند یاری كالا: دبیر ستاد تنظیم بازار از كاهش مصرف مرغ به سبب برگزار نشدن مجالس مختلف به دنبال شیوع ویروس كرونا و كاهش قیمت این محصول در بازار آگاهی داد و اعلام نمود كه برای پشتیبانی از مرغداران؛ عوارض صادرات مرغ كه قبل از این به ازای هر كیلو 5000 تومان بود، به 1500 تومان كاهش پیدا می كند و شركت پشتیبانی امور دام كشور نیز مقرر است گوشت مرغ مازاد در بازار را خریداری كند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران اظهار نمود: به درخواست ستاد تنظیم بازار و با هدف پشتیبانی از مرغداران كشور، مقرر شده وزارت جهاد كشاورزی عوارض صادرات مرغ را كه قبل از این به ازای هر كیلو ۵۰۰۰ تومان بود، به ۱۵۰۰ تومان كم كند.
وی با اعلان اینكه در موضوع صادرات مرغ به دنبال درآمد ارزی هستیم، اظهار داشت: مرغداری ها، صنایع بسیار لطمه پذیری هستند پس انتظار داریم وزارت جهاد كشاورزی برای كوتاه مدت با كاهش عوارض صادرات مرغ و رسیدن آن به حدود ۱۵۰۰ تومان موافقت كند.
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به شیوع ویروس كرونا و تعطیل شدن رستوران ها و برگزار نشدن مراسم های مختلف نظیر مجالس عروسی و مراسم ختم، از كاهش مصرف مرغ در كشور به پایین ترین سطح آگاهی داد و اظهار داشت كه این مسئله موجب كاهش قیمت این محصول در بازار شده است.
وی ادامه داد: بدین سبب بمنظور پشتیبانی از مرغداری ها و كاهش ضرر وزیان آنها مقرر شده علاوه بر تسهیل صادرات این محصول، شركت پشتیبانی امور دام كشور نیز به جمع آوری و خرید گوشت مرغ مازاد در بازار اقدام نماید.
دبیر ستاد تنظیم بازار با اعلان اینكه در شرایط فعلی، مرغ با قیمت حداقلی در بازار عرضه می شود، اظهار داشت: برای حفظ ثبات قیمت در بازار و جلوگیری از ضرر و زیان مرغداران در تلاشیم نهاده های دامی را با قیمت مناسب تری در اختیار مرغداران قرار دهیم و همین طور موضوع كمك های دولت به این تولیدكنندگان نیز در دستور كار است.

تا اختتام ماه رمضان افزایش قیمت نداریم
قبادی با اعلان اینكه تا اختتام ماه مبارك رمضان هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نخواهیم داشت، اظهار داشت: تامین كالاهای اساسی در ماه مبارك رمضان و باتوجه به افزایش تقاضا با شدت بیشتری صورت خواهد گرفت و هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نخواهیم داشت.
منبع:

1399/01/18
21:26:22
5.0 / 5
3035
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان