تولید در سال ۹۸،

تولید تلویزیون بالاخره افزایشی شد!

تولید تلویزیون بالاخره افزایشی شد! یاری كالا: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه از بین 29 كالای منتخب صنعتی، تولید 21 كالا در 11 ماهه نخست سال 98 نسبت به سال قبل از آن افزایشی بوده و تولید تلویزیون كه در ماه های گذشته همیشه كاهشی بوده نیز بالاخره با افزایش 3.3 درصدی روبه رو شده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار، بیشترین افزایش تولید مربوط به تولید سموم دفع آفات نباتی بوده كه تولید آن در ۱۱ ماهه اول سال قبل نسبت به زمان مشابه سال ۹۷ حدود ۴۴ درصد افزایش داشته است.
همچنین تولید ماشین لباس شویی و وانت در رتبه دوم و سوم بیشترین افزایش تولید قرار گرفتند، بطوریكه در ۱۱ ماه نخست سال قبل به ترتیب ۶۶۳ هزار دستگاه ماشین لباسشویی و ۶۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه وانت تولید شده كه نسبت به تولید آنها در زمان مشابه سال ۹۷ به ترتیب ۳۶.۷ و ۳۰.۸ درصد افزایش یافته است.
افزایش تولید انواع لوازم خانگی
در این میان آمارها نشان میدهد كه تولید سایر كالاهای لوازم خانگی یعنی یخچال و فریزر و كولر آبی هم در این مدت به ترتیب ۸.۱ و ۱۸.۴ درصد افزایش داشته و تولید تلویزیون هم كه در ماه های گذشته همیشه با كاهش مواجه بوده است، طی ۱۱ ماهه سال ۹۸ با افزایش ۳.۳ درصدی روبه رو شده است.
كمترین افزایش تولید هم در این مدت مربوط به انواع پایپوش بوده كه تولید آن از ۱۲۴ میلیون جفت در ۱۱ ماهه سال ۹۷ به حدود ۱۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار جفت در زمان مشابه سال ۹۸ رسیده و تنها ۰.۲ درصد افزایش یافته است.
تولید كدام كالاها در سال ۹۸ كمتر شد؟
از بین ۸ كالای منتخب صنعتی كه تولید آنها در این مدت كاهش داشته، بیشترین كاهش تولید مربوط به كامیون، كامیونت و كشنده است كه تولید آنها در سال ۹۸ حدود ۵۷.۵ درصد كاهش داشته و از ۹۶۱۱ دستگاه به ۴۰۸۹ عدد رسیده است.
همچنین در ۱۱ ماهه نخست سال پیش ۱۸۳۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون تولید شده كه نسبت به تولید ۳۴۶۷ دستگاه از این نوع كالا در زمان مشابه سال ۹۷ حدودا ۴۷.۲ درصد كاهش داشته است.
كمترین كاهش تولید نیز مربوط به پودر شوینده بوده كه تولید آن با ۵.۳ درصد كاهش از ۵۷۵ هزار و ۸۰۰ تن در ۱۱ ماهه سال ۹۷ به ۵۴۵ هزار و ۵۰۰ تن در زمان مشابه سال ۹۸ رسیده است.


منبع:

1399/01/06
12:48:45
5.0 / 5
3216
تگهای خبر: تجارت , تولید , دام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان