برای رسیدن به تعادل

بازار مواد ضد عفونی زمان می خواهد

بازار مواد ضد عفونی زمان می خواهد به گزارش یاری كالا یك عضو اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد با عنایت به شوك بزرگی كه كرونا به بازار مواد ضدعفونی كننده وارد كرد، این بازار برای رسیدن به تعادل به زمان نیاز دارد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، با تایید رسمی ورود كرونا به ایران از روزهای ابتدایی اسفند سال ۱۳۹۸، تقاضا برای ماسك و موادضدعفونی كننده به صورت قابل توجهی افزایش یافت تا جایی كه ظرف چند روز، تمام موجودی داروخانه ها به فروش رفت و در ایام بعد، مردم از نبود این كالاها در بازار شكایت داشتند.
هرچند از همان روزهای ابتدایی وزارت بهداشت اعلام نمود كه به تولید و توزیع این محصولات ورود خواهد نمود و نحوه توزیع آنها در داروخانه ها، مورد رصد قرار می گیرد اما با عنایت به این كه میان تقاضای واقعی موجود در بازار و ظرفیت تولیدی موجود در كشور فاصله ای قابل توجه وجود داشت، همچنان برای روزهای متمادی، كمبود این كالاها در بازار احساس می شد.
در روزهای گذشته با فروكش نسبی موج نخست تقاضا برای این كالاها و افزایش تولید و توزیع این محصولات، میزان كمبودها در بازار كاهش یافته اما هنوز تا رسیدن به تعادل فاصله دارد.
علی نقیب – عضو اتاق بازرگانی تهران و عضو هیئت مدیره یكی از شركت های تولیدكننده محصولات دارویی و بهداشتی كشور – در گفتگو با ایسنا، دلیل برهم خوردن نظم بازار در این بخش را افزایش غیرقابل مهار تقاضا عنوان كرده و می گوید: با عنایت به این كه در حالت عادی برای خیلی از این محصولات تقاضایی وجود ندارد و صرفا كارخانه ها برای بیمارستان ها و واحدهای درمانی تولید می كنند، اینكه در ایام ابتدایی، موجودی داروخانه ها تمام شود چندان دور از انتظار نبود.
به گفته وی، در همان روزها با برنامه ریزی كه سوی تولیدكنندگان و حمایتی كه از جانب دولت انجام گرفت، خطوط تولید در این بخش به صورت كامل فعال شدند و حتی شركت هایی كه مجوز داشتند و فعالیت نمی كردند هم كار خویش را از سر گرفتند.
نقیب در پاسخ به این سؤال كه چه زمانی بازار به تعادل خواهد رسید، اظهار داشت: هرچند در این بین برخی سودجویی ها مشاهده شد و با احتكار كالاها تلاش كردند كه شرایط بازار را به هم بریزند اما با عنایت به ظرفیت مطلوبی كه در این عرصه وجود دارد و فعال شدن تمام این ظرفیت ها در ایام گذشته، امیدواریم كه بتوان نیازهای مردم در این بخش را با بالاترین سرعت تأمین نماییم و نگرانی ها در این بخش به حداقل برسد.1399/01/01
23:55:34
5.0 / 5
3155
تگهای خبر: بازار , بهداشت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان