توسط یك معمار چینی به صورت طرح مفهومی ارائه شد

حباب پوشیدنی شبیه به بتمن كه كرونا ویروس را نابود می كند

حباب پوشیدنی شبیه به بتمن كه كرونا ویروس را نابود می كند یاری كالا: یك معمار چینی از طرح مفهومی یك حباب پوشیدنی تك نفره رونمایی نمود كه تا حدی افزایش دما پیدا می كند كه ˮكرونا ویروسˮ را نابود سازد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ممكن است یكی از دلیلهای گسترش "كروناویروس" در سراسر جهان از خفاش باشد.
به همین جهت یك معمار چینی با الهام از خفاش، برای ایمنی مردم در مقابل "كرونا ویروس" راهكاری پیدا كرده است.
"دیانگ سان"( Dayong Sun) طرح مفهومی یك حباب پوشیدنی را عرضه كرده كه موسوم به "بتمن باش" است.
این حباب، ظاهری شبیه به بال خفاش دارد و از الیاف تشكیل شده و مانند یك "كوله پشتی" پوشیده می شود.
میان بخش تكیه گاه و روكش حباب از مواد ترموپلاستیك به كار گرفته شده كه از افراد در مقابل "كرونا ویروس" محافظت كند.این اختراع مجهز به چراغ های فرابنفش است كه به اندازه ای گرم می شوند كه هرگونه پاتوژن(بیماری زا) موجود در هوا را نابود سازد. بدین سان فرد با پوشیدن این حباب، در محیطی استریل شده، محفوظ می ماند.
البته "سازمان بهداشت جهانی" متذكر شده كه لامپ های اشعه فرابنفش نباید در نواحی نزدیك به پوست استفاده شوند برای اینكه این اشعه موجب تحریك پوست می شود.
طراحی لباس، ظاهری شبیه به یكی از منشاء های احتمالی كرونا ویروس دارد و تحقیقات نشان داده كه خفاش ها نسبت به این ویروس نسبتا ایمن هستند.
دلیل این امر، توانایی پرواز خفاش ها است. همین طور این حیوان می تواند دمای بدن خودرا تا ۱۰۴ درجه فارنهایت افزایش دهد. متابولیسم بدن خفاش هم به نحوی است كه شیوع بیماری و عامل بیماری زا در هوای اطراف خودرا محدود می كند." دیانگ سان اظهار داشت: "كرونا ویروس" در دمای ۵۶ درجه سیلسیوس از بین می رود و مواد ترموپلاستیك كه در تولید این حباب استفاده شده است، مانند شیشه مقابل خودرو های ما است كه میان شیشه ها سیم های گرمایی وجود دارد كه به هنگام زمستان، برف روی شیشه را ذوب كند.
وی افزود: هنوز طرح این فناوری ابداع شده و اساسا باید با مهندسان مختلفی مشورت شود تا بتوان بعد از آن محصول واقعی را تولید كرد.


دیانگ در طراحی طرح خود از شخصیت ابرقهرمان "بتمن" و خود خفاش الهام گرفته و معتقد می باشد كه شخصیت های ابرقهرمانانه محدویت های انسانی را كنار می گذارند و علاوه بر آن، خود خفاش یك حیوان وحشی است كه شاید یكی از منابع "كرونا ویروس" باشد.این طراح چینی به دنبال یك سرمایه گذار برای این طرح مفهومی است تا ایده خودرا به دنیای واقعی، هدیه دهد.

منبع:

1398/12/13
13:53:55
5.0 / 5
3293
تگهای خبر: بهداشت , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان