مصوبات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار از زبان رحمانی

مصوبات جلسه امروز ستاد تنظیم بازار از زبان رحمانی به گزارش یاری كالا وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام نمود كه در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفته شد كه ذخایر كشور از محل تولیدات داخل تامین گردد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه نخستین همایش ملی صنعت لبنیات ایران در جمع خبرنگاران اظهار نمود: واردات محصولاتی همچون گوشت و مواد غذایی كه از نیازهای اولیه مردم است زمانی صادر شد كه قیمت گوشت صعودی افزایش پیدا می كرد؛ ازاین رو لازم بود برای تأمین آن از تمام ظرفیت ها استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه در هر مقطعی احتیاج به محدود شدن واردات باشد، محدودیت ها اعمال می شود، اظهار داشت: در جلسه تنظیم بازار امروز تصمیم گرفته شد كه ذخایر كشور از محل تولیدات داخل تأمین شود؛ ازاین رو ذخیره سازی از جانب دولت برای پشتیبانی از تولیدكنندگان انجام می شود تا مطمئن باشند كه دولت با برنامه ریزی به صورت دراز مدت از آنها حمایت می كند.
وزیر صمت با اشاره به اینكه در هر بخشی از فرآیند تولید و توزیع كه امكان كاهش قیمت باشد باید این كاهش اجرایی شود، خاطرنشان كرد: همه تمهیدات لازم برای بازار شب عید و ماه مبارك رمضان در نظر گرفته شده و میوه به میزان كافی خریداری شده و در سردخانه ها ذخیره شده است كه با برنامه و در موعد مشخص عرضه خواهد شد.
ذخیره محصولات بیشتر از گذشته است
وی ادامه داد: از نظر كالا مشكلی نداریم؛ به صورتی كه مدیر پشتیبانی امور دام امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت كه در طول خدمتشان به اندازه سال جاری شاهد وفور كالا نبوده است؛ ازاین رو ذخیره محصولات بیشتر از همیشه است.
رحمانی با اشاره به اینكه تولید در بخش كشاورزی و كالاهای صنعتی بهتر از سال های گذشته است، اظهار نمود: تلاش می نماییم با اصلاح روش های عرضه، حذف دلالی ها و همینطور درخواست از بخش های مختلف اصناف و انجمن های تخصصی، قیمت ها در همه كالا بخصوص كالاهای پرمصرف تا حد امكان كاهش پیدا كند.
وی با اشاره با افزایش قیمت برخی كالاها پس از افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: آمارهای دیماه نشان داده است افزایش قیمت تخلیه شده و روند كاهشی در قیمت برخی كالاها ادامه دارد.
وزیر صمت همینطور اظهار نمود: خوشبختانه قیمت ارز به همت بانك مركزی نسبتا به ثبات رسیده است.
عده ای می خواهند مردم احساس ناامنی كنند
او همینطور در سخنرانی خود در این همایش درباره ادعای وجود آفلاتوكسین در شیر اظهار نمود: نحوه انعكاس این خبر مشكوك بوده و مشخص است كه عمداً می خواهند مردم احساس ناامنی كنند.
رحمانی با اشاره به اینكه در كنار جنگ اقتصادی، عملیات روانی انجام می شود، اظهار داشت: ازاین رو باید در این حوزه اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد.
او تصریح كرد: امكان دارد در مواردی به جز این مورد بحث های كارشناسی صورت گیرد كه نسبت به آن اختلاف نظر وجود داشته باشد كه در این صورت نیازی نیست ذهن مردم ناایمن شود.
امروز (دوشنبه) نخستین همایش ملی سالانه صنعت لبنیات در مركز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور وزیر صمت، وزیر كشاورزی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و تولیدكنندگان محصولات لبنی برگزار گردید.1398/11/08
09:18:00
5.0 / 5
4362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان