رئیس كل بیمه مركزی اعلام كرد

همه واحدهای مسكونی و تجاری بیمه حوادث می شوند بعلاوه مبلغ حق بیمه و خسارت

همه واحدهای مسكونی و تجاری بیمه حوادث می شوند  بعلاوه  مبلغ حق بیمه و خسارت یاری كالا: رئیس كل بیمه مركزی اظهار داشت: بر مبنای طرحی كه در هیات دولت تصویب شده، مشروط به تایید مجلس و شورای نگهبان، در سال آینده همه واحدهای مسكونی و تجاری در مقابل حوادث طبیعی بیمه خواهند شد كه حق بیمه آن به صورت نصف نصف از جانب مردم و دولت پرداخت می شود.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی امروز (سه شنبه) در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اعلام نمود: همان گونه كه در خیلی از كشورهایی كه مستعد حوادث طبیعی هستند صندوق هایی برای بیمه واحدهای مسكونی در مقابل این حوادث شكل گرفته، در ایران هم این طرح تصویب شده و در صورت موافقت شورای نگهبان و مجلس اجرا می گردد.
به نقل از وی، در قالب این طرح تمام واحدهای مسكونی روستاها و شهرها تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار خواهند گرفت كه می تواند در مقابل خطرات احتمالی، بخشی از هزینه ها را تأمین كند.
رئیس كل بیمه مركزی درباره جزئیات این برنامه ریزی توضیح داد: در این طرح سالانه ۱۲۰ هزار تومان حق پوشش بیمه در نظر گرفته شده كه ۶۰ هزار تومان آنرا دولت و ۶۰ هزار تومان را مردم پرداخت می كنند و در مقابل تا سقف ۳۰ میلیون تومان تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
سلیمانی با اشاره به اینكه هم اكنون بخش قابل توجهی از شركت های بیمه ایرانی را بخش خصوصی مدیریت می كند، اظهار داشت: جز بیمه ایران، ۳۱ شركت دیگر بیمه ای كشور خصوصی هستند و معتقدیم كه این روند به خصوصی سازی صنعت بیمه كمك خواهد نمود.
وی افزود: یكی از چارچوب هایی كه صنعت بیمه می تواند در آن نقش آفرینی كند، جمع آوری پول های خرد مردم است. در خیلی از كشورها شركت های بیمه، بانك تاسیس می كنند تا بتوانند با استفاده از این پول ها سرمایه گذاری و به اقتصاد كشور كمك كنند.
رئیس كل بیمه مركزی تصریح كرد: هم اكنون در ایران حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان پول مردم از راه شركت های بیمه جمع آوری شده اما در قبال آن حدود ۵۰۰ میلیارد دلار تعهد بیمه داریم كه نسبت میزان منابع دریافت شده و میزان ریسك پذیرفته شده از جانب شركت های بیمه طبیعی نیست و باید تلاش نماییم كه این رابطه تناسب منطقی تری پیدا كند.1398/10/24
14:27:39
5.0 / 5
4337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان