سفیر چین در ایران خبر داد:

تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ایران و چین در سال ۲۰۱۹

تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ایران و چین در سال ۲۰۱۹ به گزارش یاری كالا سفیر چین در ایران اعلام نمود كه دو كشور در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار تجارت مشترك داشته اند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، چانگ هوا امروز در همایش تجاری ایران و چین در اتاق بازرگانی ایران اظهار نمود: در سال ۲۰۱۸ میزان تجارت مشترك دو كشور حدودا ۳۵ میلیارد دلار بود و آمار امسال هم نشان داده است با وجود تحریم های آمریكا، ایران و چین توانستند تجارت مشترك خویش را حفظ كنند.
به قول وی، از سال ۲۰۱۶ میلادی و در جریان سفر رئیس جمهور چین به ایران، فصل جدیدی از روابط اقتصادی میان دو كشور شروع شد و خوشبختانه در سالهای گذشته ادامه یافته است.
سفیر چین در ایران با تاكید بر این مورد كه دولت كشورش بر حفظ برجام تاكید داشته و مخالف مواضع آمریكا در این حوزه می باشد، اظهار نمود: هر چند تحریم ها سبب فشار بر روی تجارت ایران و چین شده است اما چین كوشیده در فضای بین الملل از منافع ایران حمایت كند و همینطور در آینده نزدیك با سفر یك هیات تجاری چینی با محوریت بخش خصوصی، سرمایه گذاری در ایران دنبال خواهد شد.
به قول چانگ هوا، امروز اقتصاد چین ۱۶ درصد از كل اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده و افزایش تبادلات تجاری با ایران یكی از اهداف این اقتصاد است. از نظر چین تحریم های آمریكا ماندگار نخواهد بود و ازاین رو امیدواریم در آینده نزدیك گشایش هایی به وجود آید.
وی تصریح كرد: آمریكا شركت های چینی را كه با طرف ایرانی رابطه داشته اند، تحریم كرده و ازاین رو ریسك تجارت مشترك میان دو كشور افزایش یافته است.
همینطور در این همایش مجیدرضا حریری - رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین - هم از برطرف شدن برخی مشكلات در روابط تجاری دو كشور اطلاع داد و اظهار داشت: اتاق ایران و چین از تمامی فرصت های موجود استفاده می نماید تا تبادلات دو كشور ادامه یابد.
به قول وی، هر چند در شرایط تحریم ارتباط تجاری و بانكی میان دو كشور دشوار شده است، اما كوشش برای افزایش حوزه های همكاری در بخش هایی همچون صنایع دستی شروع شده و اتاق ایران و چین ظرف ه روزهای آینده برنامه خویش را در این عرصه عرضه خواهد نمود.1398/09/19
22:30:23
5.0 / 5
4331
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان