مسیر نجف به كربلا توسط ۱۲۰۰ داوطلب نظافت می شود

مسیر نجف به كربلا توسط ۱۲۰۰ داوطلب نظافت می شود به گزارش یاری كالا سعید صادقی اظهار داشت: پاكسازی و نظافت مسیر ۹۰ كیلومتری راهپیمایی اربعین حسینی پویشی است كه اگر به صورت داوطلبانه و مردمی و با تاكید بر امر به معروف صورت گیرد و استمرار پیدا كند، می تواند در آینده بسیار نزدیك به یك فرهنگ در این راهپیمایی عظیم و میلیونی بدل شود.


مشاور شهردار تهران توضیح داد: در طول مسیر راهپیمایی، و به فاصله هر 15 تا 20 عمود، بنرهایی با عنوان خادم المنتظَر نصب شده و زائرین كربلا، در راه راهپیمایی، 72 بنر را با این عنوان مشاهده كرده اند. این بنرها در واقع معرفی پویشی است از جمعیتی داوطلب كه نظافت مسیر راهپیمایی را را انجام می دهند.
وی افزود: در سال های قبل مجموعه های مختلفی مانند پویش جای پای یار شامل داوطلبانی از استان یزد و استان های شرق كشور یا مجموعه قرارگاه امام رضا(ع) داوطلبانه این وظیفه مهم را به صورت خودجوش برعهده داشتند.
صادقی با اشاره به اهمیت فعالیت این گروه های مردمی اظهار داشت: استمرار چنین فعالیتی می تواند به بخشی از فرهنگ مستحكم راهپیمایی و گردهمایی بزرگ عاشقان اباعبدالله الحسین تبدیل خواهد شد و كوچك ترین نتیجه آن این است كه مسیر زیارت آن حضرت همیشه پاكیزه خواهد بود.
مشاور شهردار تهران افزود: امسال 1200 نفر از نیروهای شهرداری تهران كه عموما بسیجی هستند، به صورت داوطلبانه و با مرخصی به این پویش پیوستند و از 13 مهرماه در منطقه مستقر شده اند.
صادقی اضافه كرد: این حركت مردمی امسال به صورت تقریبی، بالغ بر 10هزار نفر همراه دارد كه در دو شیفت 5 هزار نفره از نجف تا كربلا به جمع آوری زباله و آموزش به زائرین و... مشغول هستند. شیفت اول از 16 تا 21 مهرماه و شیفت دوم از 21 تا 27مهرماه. وی افزود: برای این پویش البته امكاناتی فراهم شده مانند 60 هزار تن كیسه زباله با ابعاد 90 در 120 و... و تلاش ما مبتنی بر تقویت روحیه خدمت داوطلبانه و همراهی با مردم در حفظ پاكیزگی و نظافت مسیر راهپیمایی است.
مشاور شهردار تهران با بیان این مطلب كه امسال میزان زائرین به نسبت سال های قبل بسیار بیشتر و غافلگیر كننده بود اظهار داشت: افزایش تعداد زائرین تقویت این حركت مردمی را ضروری تر می كند. ضمن اینكه همان گونه كه اشاره شد، مبحث امر به معروف در حوزه زباله و یادآوری به موكب داران هم از برنامه هایی بوده كه امسال به جد به آن توجه شد.
وی اظهار داشت: برای فرهنگسازی و تبیین مبحث هم شاهد طراحی برنامه های مختلف بودیم بعنوان نمونه ما امثال 4 برنامه زنده و نماهنگ هم آماده كردیم كه در 4 موكب بزرگ و در چارچوب خادم منتظر برای زائرین به نمایش درآمد.
صادقی تصریح كرد: به لطف خدا و با این پویش مردمی، امسال شاهد بودیم كه وضعیت زباله با وجود حجم بالای زائرین، به نسبت سال های قبل بسیار بهتر بوده است.
صادقی اظهار داشت: امیدوارم در سال های آینده شرایطی فراهم گردد تا در طول این مسیر، شرایطی پیش آید كه دیگر شاهد ریختن زباله نباشیم. ۴۱۴۱

1398/07/28
13:22:00
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان