عملكرد اقتصادی دولت دوازدهم،

ایجاد 96 هزار اشتغال با راه اندازی و بازسازی گلخانه ها

ایجاد 96 هزار اشتغال با راه اندازی و بازسازی گلخانه ها به گزارش یاری كالا با اجرای پروژه ˮاحداث ۲۶۵۴ هكتار گلخانه جدید و اصلاح، بازسازی و نوسازی ۵۳۹ هكتار گلخانهˮ، سطح تولید گلخانه ای كشور دو برابر شده و بیشتر از ۶۴ هزار اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بوجود آمده است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، خلاصه عملكرد دولت یازدهم و دوره دو ساله دولت دوازدهم كه از جانب سازمان برنامه و بودجه كشور انتشار یافته نشان داده است كه با اجرای پروژه "احداث ۲۶۵۴ هكتار گلخانه جدید و اصلاح، بازسازی و نوسازی ۵۳۹ هكتار گلخانه"؛ سطح تولید گلخانه ای در سال ۱۳۹۶ به بیشتر از ۱۵ هزار و ۶۳ هكتار رسیده كه نسبت به ابتدای دولت یازدهم، حدود دو برابر شده است.
كشت گلخانه ای در ابتدای دولت یازدهم حدود هشت هزار و ۸۰۰ هكتار بوده است.
هدف گذاری این پروژه در سال ۱۳۹۷ شامل راه اندازی ۲۷۶۳ هكتار گلخانه جدید و اصلاح، بازسازی و نوسازی ۴۵۴ هكتار گلخانه بوده كه در انتها سال ۱۳۹۷، میزان ۲۶۵۴ (۹۶ درصد) گلخانه جدید راه اندازی و ۵۳۹ هكتار (۱۱۹ درصد) گلخانه، بازسازی و نوسازی شده است.
همینطور اجرای این پروژه منجر به صرفه جویی در مصرف بیشتر از ۳۶۰ میلیون مترمكعب آب و افزایش ۹۵۰ هزار تن تولیدات كشاورزی و گلخانه ای كشور شده است.
ایجاد اشتغال پایدار و مستقیم برای بیشتر از ۳۲ هزار نفر و همینطور ایجاد حدود ۶۴ هزار اشتغال غیرمستقیم، همچون دیگر نتایج اجرای پروژه "احداث ۲۶۵۴ هكتار گلخانه جدید و اصلاح، بازسازی و نوسازی ۵۳۹ هكتار گلخانه" بوده است.1398/06/19
11:57:24
5.0 / 5
5072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان