200 هزار سرباز در امسال گواهینامه مهارت دریافت می كنند

200 هزار سرباز در امسال گواهینامه مهارت دریافت می كنند به گزارش یاری كالا رئیس ستاد كل نیروهای مسلح با اشاره به اینكه در سال 96 حدود 100 هزار سرباز و در سال 97 هم 160 هزار سرباز گواهینامه مهارت دریافت كرده اند، اظهار داشت: مقرر است این تعداد امسال به 200 هزار نفر افزایش یابد.


به گزارش یاری كالا به نقل از خبر آنلاین به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشكر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در چهارمین جلسه شورای عالی سیاست گذاری مهارت آموزی كاركنان وظیفه، مهارت آموزی سربازان را روندی رو به توسعه در دو سال قبل خواند و گفت: این مهم با همكاری تنگاتنگ نیروهای مسلح و دستگاه های مختلف كشوری انجام شده است و سربازان بعد از خدمت سربازی، مشاغل و مهارت هایی را با حداقل هزینه فرامی گیرند.

وی افزود: ​ در سال ۹۶ حدود ۱۰۰ هزار سرباز و در سال ۹۷ هم ۱۶۰ هزار نفر سرباز گواهینامه مهارت دریافت نمودند كه مقرر است امسال این تعداد به ۲۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اضافه كرد: ​ این اقدام هم سبب ایجاد نشاط در سربازان شده و هم جذابیت سربازی را بالا برده و برای نیروهای مسلح نیز آورده های زیادی داشته است.

سرلشكر باقری با اشاره به تأثیر طرح مهارت آموزی سربازان بر رفع معضل اشتغال و همین طور انسجام میان نیروهای مسلح و دیگر سازمان های كشور در بحث اشتغال بیان كرد: ​ مسئله آموزش در این طرح بسیار اهمیت دارد و سه مجموعه خدمت مهارت های عمومی، تخصصی و اجتماعی بر طبق این طرح به سربازان ارائه می شود.

وی ادامه داد: در دو سالی كه از اجرای این طرح می گذرد، همكاری بسیار خوبی میان رسانه ملی، مجموعه های رسانه ای كشور و سازمان نیروهای مسلح در حوزه فرهنگ سازی شكل گرفته است و سریال ها و مستندهای مهارت آموزی سربازان و گزارش های خبری، اثرگذاری خوبی داشته است.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اضافه كرد: ​ هدف ما برای امسال این است كه ۲۰۰ هزار سرباز گواهینامه مهارت دریافت نمایند و سربازان در دوره ۴۵ روزه آموزشی علاوه بر آموزش های نظامی و عقیدتی، دوره های آموزش امداد و نجات را نیز فرا بگیرند.

سردار باقری عنوان كرد: ​ سربازان در دوران سربازی مهارت های مربوط به ورود به بازار كسب و كار، مهارت های مالی، آشنایی با فضای مجازی و مهارت های زندگی را فرا می گیرند كه برای جوانان در طول خدمت سربازی و در زمان ورود به كار و همین طور تشكیل خانواده لازم است.

وی ادامه داد: ​ برمبنای قانون برنامه ششم توسعه، تكالیفی به دوش همه دستگاه ها است كه امیدواریم این وظایف قانونی با قوت بیشتری صورت گیرد.

سرلشكر باقری به همكاری خوب نیروهای مسلح در اجرای طرح مهارت آموزی سربازان اشاره نمود و اظهار داشت: این مساله جزو فرهنگ پادگان ها و مراكز آموزشی نبود و افسرانی كه به سربازان امر و نهی می كردند، عادت به این كار نداشتند؛ اما خوشبختانه این مساله در سازمان های نیروهای مسلح بعنوان یك فرهنگ جا افتاد و ما در یك سال اخیر گزارش های خوبی از نیروهای مسلح درباره مهارت آموزی به سربازان داریم.

وی ادامه داد: بر طبق این طرح، وزارت جهاد كشاورزی متعهد شده است كه ۳۰ هزار سرباز را آموزش دهد و تربیت ۵۰۰ مربی را به عهده بگیرد كه گزارش ها حاكی از همكاری خوب این وزارتخانه است؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم متعهد شده است كه ۳۰ هزار سرباز را آموزش دهد و ۵۰۰ مربی را تربیت كند. همین طور وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه سنگین ترین وظیفه را دارد بوسیله سازمان آموزش های فنی و حرفه ای ۱۲۰ هزار سرباز را آموزش خواهد داد و یك هزار و ۵۰۰ مربی را تربیت خواهدنمود.

سرلشكر باقری اظهار داشت: ​وزارت ورزش و جوانان نیز متعهد شده است در حوزه ورزش ۴۰ هزار سرباز و در حوزه مهارت های عمومی ۴۰ هزار سرباز دیگر را آموزش دهد و ۵۰۰ مربی را تربیت كند. آموزش های امداد و نجات به ۲۰۰ هزار سرباز و تربیت ۲ هزار مربی نیز از تعهدات جمعیت هلال احمر در این طرح است.

وی بیان كرد: ​ با همت دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی كل قوا و عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح ۲۰۰ هزار سرباز نیز در حوزه های فرهنگی و هنری و اسلامی تربیت خواهند شد.

رئیس ستاد كل نیروهای مسلح اظهار داشت: امیدواریم وضعیت همه این سربازان را بعد از دوران سربازی هم پیگیری نماییم تا بوسیله كمك های مالی و مشاوره های حقوقی آنها را به مراجعی متصل نماییم كه مشكل اشتغال آنها برطرف شود.

۲۳۵۲۳۲


منبع:

1398/06/12
15:00:51
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: آنلاین , اشتغال , بازار , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان