معاون فرهنگی قوه قضائیه:

قوانین ما به شدت ضد تولید هستند

قوانین ما به شدت ضد تولید هستند یاری كالا: معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اینكه قوانین كشور به شدت ضد تولید هستند اظهار داشت كه این قوانین نه تنها حمایتی از تولید كننده نمی كنند بلكه موانع فراوانی بر سر این كار مفید و قانونی ایجاد می كنند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در نشست خبری نخستین رزمایش شبكه علمی نخبگان حقوقی و قضائی كشور اظهار نمود: ما باید هر سال روی چند مسئله مهم كشور تمركز نماییم و كار جدی تری روی آنها انجام دهیم. بعنوان مثال در سال های اخیر مسائل اقتصادی مسئله اول كشور شده، این در شرایطی است كه قوانین ما به شدت ضد تولید هستند و نه تنها حامی تولید كننده نیستند بلكه موانع فراوانی بر سر راه این كار مفید و قانونی ایجاد می كنند. بدین سبب در چنین شرایطی بازار دلالی از هر جهت به صرفه تر است و مزاحمت های كار تولید را ندارد.
معاون فرهنگی قوه قضائیه تصریح كرد: قاعدتاً عقلانیت اقتصادی شما را دعوت به سرمایه گذاری در یك واحد تولیدی نمی نماید. ما در كشور كمبود سرمایه نداریم بلكه كمبود مدیریت سرمایه داریم. نقدینگی در كشور ما روز به روز افزایش می یابد و طبیعتاً باید كاری نماییم كه مسیر سرمایه گذاری هموار شود و سرمایه های سرگردان از بازار دلالی به سمت تولید بیایند. در این زمینه نخستین مشكل مشكل قانونی می باشد.
صادقی با اشاره به اینكه واگذاری ها و خصوصی سازی ها با صدها مانع و مشكل مواجه می باشد، افزود: علت اینكه واگذاری ها موفق نیست همین قوانین مزاحم است. البته نظارت بر واگذاری انجام می شود اما نظارت گوناگون و كم خاصیت. در صورتیكه اگر دولت نظارت های پیشین را به نظارت پسین تبدیل كند راه بهتری است و اقدامات بعدی می تواند نظارت را مؤثر كند.
معاون فرهنگی قوه قضائیه اطاله دادرسی، جرم انگاری ناصواب و قضاگرایی را از مهمترین مشكلات در حوزه رسیدگی های قضائی عنوان نمود و اظهار داشت كه بسیج حقوق دانان می توانند به فرهنگ سازی در عرصه قانون گرایی كمك كنند.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در این مراسم مهدی امیری اصفهانی معاون سیاسی امنیتی دادستان كل كشور نیز در اظهاراتی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب كه از طرف رهبری صادر شده اظهار داشت: در این بیانیه هم تاریخ ۴۰ سال قبل و هم نقشه راه ۴۰ سال دوم به خوبی بیان شده و نقطه اوج آن تمدن سازی در بستر نظام اسلامی است.
وی افزود: در كلام امام و رهبری اهداف و آرمان هایی منظور شده كه سه خاصیت اساسی دارد؛ اولاً بسیار عمیق است ثانیاً متنوع و متكثر است و ثالثاً در گستره جغرافیایی ملی و بین المللی منظور شده و از نظر عمق، تعداد و سطح خاصیت های منحصر به فردی دارد. همه اینها شالوده تشكیل نظام اسلامی را ترسیم می كند كه مقدمه ای برای ایجاد تمدن اسلامی است.
امیری اصفهانی با تاكید بر لزوم لطمه شناسی در راه ۴۰ سال قبل همین طور گفت در نظام دینی نسبتی بین حكومت و قضا برقرار است و شأن حكومت در شأن قضا متجلی است.

۷۰ درصد جمعیت كشور ما زیر ۴۰ سال است
وی اصلی ترین پیام گام دوم را نگاه به آینده دانست و اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار ۷۰ درصد جمعیت كشور ما زیر ۴۰ سال است. یعنی كسانی كه دغدغه های اول انقلاب را متوجه نبوده اند و این در حالیست كه میانگین سنی مدیران ۴۵ سال است. بنظر می رسد ما گرفتار گسست نسلی و گسل اجتماعی شده ایم.
معاون سیاسی امنیتی دادستان كل كشور با اشاره به اینكه دنیای مجازی در حال غلبه بر دنیای واقعی است اضافه كرد: متوسط نرخ رشد جمعیت ۱.۹ درصد در دنیاست در صورتیكه متوسط نرخ رشد جرم و ناهنجاری پنج درصد است.
امیری اصفهانی با اشاره به اینكه قانون برای انتظام بخشی به امور وضع می شود، اظهار داشت: نظام تقنینی ما گرفتار كندی و سستی است. وقتی پس از گذشت پنج سال از یك پدیده قانون وضع می شود در این صورت آن پدیده هم تغییر كرده و خود اجرای قانون به ناهنجاری تبدیل می شود.
او در آخر با اشاره به اینكه باید از گذشته درس عبرت بگیریم ولی در گذشته نمانیم، ایجاد فهم مشترك نسبت به اهداف نظام و انقلاب را از راهبردهای اساسی بیانیه گام دوم عنوان نمود.
منبع:

1398/03/29
15:10:52
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان