رونمایی از نسخه جدید سامانه 137، امكان ثبت عكس در سامانه

رونمایی از نسخه جدید سامانه 137، امكان ثبت عكس در سامانه یاری كالا: رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران از ارتقای سیستم نظارت همگانی 137، به ثبت تصویر، صدا و لوكیشن تا اختتام تابستان خبرداد.


بهاره آروین در گفت و گو با ایسنا، در این بارهگفت: از شروع شورای شهر پنجم ارتقا سامانه های نظارت همگانی ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در دستور كار قرار داشت چونكه معتقد بودیم روش های قدیمی ارتباط یعنی تماس تلفنی با سامانه 137، پیگیری پیام ثبت شده و... در عصری كه تكنولوژی هر روز در حال بروز رسانی و نوشدن است و در صورتیكه شاهد استفاده گسترده مردم از تلفن های همراه هوشمند هستیم، دیگر كارآیی لازم را ندارد.

وی با اشاره به اینكه از دو سال قبل پیگیر ارتقای این سامانه بودیم اما طراحی ضعیف اولیه این سامانه، ارتقا آنرا گرفتار مشكل كرده بود، اظهار داشت: از شروع دوره مدیریت شهری جدید، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و شورای شهر به دنبال ایجاد "درگاه واحد شهروندی" بودند به شكلی كه همه تعاملات و ارتباطات شهروندان با شهرداری از یك درگاه واحد صورت گیرد یعنی اقداماتی همچون خرید طرح ترافیك، دریافت انواع خدمات، ثبت مسائل و مشكلات شهری و... بوسیله این درگاه صورت گیرد.

آروین با اشاره به اینكه خوشبختانه مناقصه ایجاد این درگاه واحد شهروندی برگزار و برنده نیز مشخص شده است، افزود: در نشست كمیته شفافیت با سازمان بازرسی و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری درخواست كردیم كه نخستین خدمت نمایش شده در درگاه واحد شهروندی، نسخه به روز رسانی شده سامانه 137 باشد كه در این نسخه جدید امكان ثبت تصویر، صدا و لوكیشن پیام های شهروندان وجود داشته باشد.

رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه روش های فعلی ارتباط شهروندان با شهرداری، قدیمی است به شكلی كه راهگشای مسائل شهرداری تهران نیست اضافه كرد: در نسخه جدید سامانه 137، علاوه بر امكان درج مكان به صورت لوكیشن و درج تصویر و صدا، مراحل ثبت و ارجاع پیام به واحدهای مختلف نیز برای شهروند قابل رویت است و در این روش جدید به شكلی عمل می نماییم كه پروسه رسیدگی به پیام شهروندان را سرعت دهیم.

آروین افزود: نخستین نسخه بروز رسانی شده سامانه 137 از مردادماه به صورت آزمایشی رونمایی خواهد شد اما بعد از احصاء نقاط ضعف و قوت، نهایتا تا اختتام تابستان 98 انشاءالله این نسخه به صورت كامل در دسترس همه شهروندان تهرانی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1398/03/06
20:03:57
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: خدمات , دام , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان