مدیرعامل سایپا خبر داد:

پویش ملی داخلی سازی قطعات خودرو افتتاح شد

پویش ملی داخلی سازی قطعات خودرو افتتاح شد یاری كالا: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از طریق اندازی پویش ملی داخلی سازی قطعات خودرو برای اولین بار در صنعت خودرو آگاهی داد.


سیدجواد سلیمانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تاكید مقام معظم رهبری در ارتباط با استفاده از توان و ظرفیت داخلی برای رفع نیازهای تولیدی كشور، اظهار نمود: در این طرح مقرر است از توان و دانش پژوهشگران، نخبگان و دانشگاهیان كشور با هدف توسعه داخلی سازی قطعات خودرو، ساخت محصولات جدید و همین طور كاهش ارزبری در صنعت خودرو استفاده گردد.
وی تحقق شعار "رونق تولید" را تضمین كننده اقتدار كشور دانست و اضافه كرد: با هدف اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق بخشی به تولید داخل، گروه سایپا برای اولین بار در صنعت خودرو از تمامی شركت های دانش بنیان و صنعتی دعوت كرده تا طرح ها و ایده های خودرا به این مجموعه ارائه نمایند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اشاره كرد: لزوم استفاده از توان شركت ها و صنعت گران ایرانی در كنار وجود تحریم های خارجی و محدودیت ها در زمینه واردات قطعات پیشرفته خودرویی و عدم همكاری شركای خارجی كه منجر به حذف برخی محصولات از خطوط خودروسازان و در نهایت، عدم امكان تحویل خودرو های تولید مشترك شده؛ موجب شد این شركت تلاش كند شركت های دانش بنیان و صنعتگران، به تولید قطعات پیشرفته خودرویی سوق پیدا كنند.
سلیمانی اظهار نمود: سایپا می خواهد تا هرگونه پژوهش، طرح علمی و مطالعاتی و یا ایده ناب قابل اجرا در زمینه طراحی، كاربری و ساخت قطعات با محور بومی سازی فناوری های پیشرفته خودرویی را مورد حمایت و بهره برداری قرار دهد.
بگفته وی، پژوهشگران، دانشگاهیان، صنعت گران و شركت های دانش بنیان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با مركز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا به آدرس www.airicsaipa.com تماس گرفته و یا از نمایشگاه دائمی قطعات بومی نشده مورد نیاز گروه خودروسازی سایپا در شركت سازه گستر واقع در كیلومتر ۹ جاده مخصوص تهران كرج بازدید كنند.
منبع:

1398/02/28
15:05:47
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان