انتقاد نقوی حسینی از قیمت خرید تضمینی گندم

انتقاد نقوی حسینی از قیمت خرید تضمینی گندم به گزارش یاری كالا نماینده مردم ورامین در مجلس در تذكری نسبت به قیمت خرید تضمینی گندم انتقاد نمود.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، سیدحسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (یكشنبه) در تذكری شفاهی اظهار داشت: پیش از سیل حدود ۲۰۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور نامه نوشتند و طی آن درخواست نمودند كه قیمت خرید تضمینی گندم حداقل ۲، ۰۰۰ تومان تعیین شود، متأسفانه دولت به این نامه توجهی نكرد و قیمت ۱، ۷۰۰ تومان را تعیین كرده است.
نماینده مردم ورامین در مجلس با اشاره به اینكه «ما باید برای كالاهای اساسی مردم تضمین های اساسی داشته باشیم» اظهار داشت: با عنایت به اینكه به بخشی از كشتزارها و گندم زارهای ما از راه سیل صدمه رسیده است الان دلالان و سلف خرها گندم را به قیمت كیلویی ۳۰۰۰-۲۰۰۰ تومان پیش خرید می كنند.
این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر معیشت كشاورزان اظهار داشت: كشاورز امكان دارد ۱۰۰ - ۲۰۰ تومان اختلاف را تحمل و گندم را به دولت واگذار كند اما وقتی اختلاف زیادی پیش می آید مجبور می شود كه برای تأمین معیشت خود گندم را به سلف خر و دلالان بفروشد.
نقوی حسینی خاطرنشان كرد: فردا روز ما گرفتار مشكل می شویم. دولت مجبور است همین گندم را با قیمت ۳، ۰۰۰ تومان وارد كند و به همین قیمت از دلالان خریداری كند. درخواست من این است كه هیأت رئیسه مجلس و كمیسیون كشاورزی این مورد را بررسی نمایند. آرد و نان یك كالای استراتژیك است.
مسعود پزشكیان در واكنش به این تذكر خطاب به حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: این تذكر را جدی بگیرید. دغدغه در مورد گندم وجود دارد. اگر مدیریت نشود به مشكل برمی خورید. حتماً این مشكل را در هیأت دولت مطرح كنید.1398/01/25
16:13:19
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: فروش , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان