چه خبر از گوشیهای توقیفی!؟

چه خبر از گوشیهای توقیفی!؟ یاری كالا: بعضی از اخبار حكایت از آن دارد كه گوشیهای تلفن همراه توقیفی به بازار وارد شده است و این در شرایطی است كه بازار تلفن همراه در چند روز اخیر افزایش قیمت داشته و ورود این دست تلفن ها هیچ تاثیر روانی و اقتصادی بر بازار نداشته است.


در ایام گذشته اخباری در خصوص عرضه چراغ خاموش گوشیهای توقیفی منتشر گردید و این در حالی بود كه قیمت انواع تلفن همراه در بازار با عنایت به نوسانات نرخ ارز روند صعودی به خود گرفته است.
گوشی های توقیفی كه خبر ورود آنها به بازار انتشار یافته بود، عموماً گوشیهایی بودند كه توسط قوه قضائیه از شركت های متخلف جمع آوری شده بود و در كنار آن گوشیهایی بود كه در گمركات كشور جا خوش كرده بودند كه در این زمینه مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی به ایسنا، اظهار داشت: عرضه گوشیهای توقیفی در گمركات چراغ خاموش نبوده است و تنها مقداری از آنها در بازار عرضه شده است و اطلاعی در ارتباط با گوشیهای توقیفی از شركت ها توسط قوه قضائیه در دست نیست و به نظر می آید به علت اینكه هنوز مابه التفاوت نرخ ارز برای آنها پرداخت نشده است، در بازار ارائه نشده اند.
او در پاسخ به این سوال كه چرا عرضه این محصولات در بازار كاهش قیمت ها را به همراه نداشته است، اظهار داشت: به علت اینكه برای عرضه گوشیهای توقیفی مابه التفاوت ارزی دریافت شده است اختلاف قیمتی با محصولات دیگر در بازار ایجاد نكرده و این مورد كاهش قیمت برای محصولات به همراه نداشته است.
همچنین ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه به ایسنا، اظهار داشت: حجم قابل توجهی از گوشیهای توقیفی شركت ها و گوشیهای مانده در گمركات در خلال چند وقت اخیر در بازار عرضه شده است و مهم ترین دغدغه بازار تلفن همراه آن است كه در كنار واردات مسافری گوشی تلفن، گوشی به صورت تجاری و با تخصیص ارز "نیمایی" و ارز آزاد به كشور وارد شود.
وی با تاكید بر اینكه اگر واردات تلفن همراه به صورت تجاری صورت گیرد، بازار با مشكلی مواجه نخواهد بود، در این رابطه خاطرنشان كرد: ماهانه نیاز بازار حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار گوشی تلفن همراه می باشد كه مبنای قیمتی آن با ارز آزاد است و این موضوعی دلیلی بر آن شده است تا عرضه گوشیهای توقیفی و خاك خورده در گمركات كاهش قیمت بازار را به همراه نداشته باشد.1397/12/25
12:27:56
5.0 / 5
4721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان